Щоденник любові

(продовження, стор.2)

Сьогодні мені виповнилось сорок два роки. Уже північ. Я все ще відчуваю близькість до кожного серця, до Серця Бога. Це Він побажав мені всіх благ на мій день народження. Він добрий і ласкавий до мене, Він хоче, аби я залишився поряд з Ним.

Я збентежений і розгублений, сам не знаю чому.

В тишині слухаю биття Божого Серця, що переповнене Любов’ю до мене. Знаю, що недостойний такої великої любові, але впевнений, що не спокушаюсь.

Це Він, направду Він: Він дивиться на мене, пропонує мені Своє товариство. Я не почуваю себе самотнім, навпаки: в житті не було в мене такої твердої впевненості, що я нічого не потребую. Сьогодні вночі я усе маю в своєму серці.

Що ж воно таке, моє серце, серце, що б’ється в мені? Це - Бог, якому відоме моє тяжіння до Нього, моє бажання до Нього приблизитися. Без Нього я залишився б сьогодні сам-на-сам зі своїми багатьма турботами і, напевне, засумував би. Але все сталося по-іншому, коли я почув Його голос, що підбадьорив мене, нагадав, що я повинен довіряти Йому: Він і завтра подарує мені добро.

Ось і наступило завтра, а мені здається, що я повернувся у минуле. В минуле, яке я сам забув, та яке назавжди залишиться теперішнім у Його Серці. У Серці Бога існує лише "тепер".

Там записані моє дитинство і юність, і зрілий вік з Ним я бачу знову і переживаю кожну мить.

Я забув лише ті хвилини, коли ухилявся від Нього, я втратив згадки про ті численні випадки, коли не був Йому вірним.

Як же це так, чому я не згадую про свої гріхи? Може, це Його воля, подарунок, котрий Він приніс мені на день народження? Тільки Він може зробити такий щедрий подарунок: помогти мені забути те погане, що я зробив. До того ж, з'єднуючись з Його Серцем, я чую заклик набратись мужності, я повний довір'я та впевненості, що Він все виправить.

* * *

Чого ж чекає від мене Серце Бога?

Воно нічого не просить від мене. Воно поряд, щоб нагадати: я повинен любити так, як тільки можу, маю силу, і як наслідок - все більше відчуватиму Його присутність. Воно навчить мене впізнавати і ті місця, яким Воно дає перевагу. Завтра я відкрию Його в тому місці, яке Йому приємне. Із ласки до мене Воно стане знову відчутним, а може навіть видимим.

Воно втомилось ховатися, Воно хоче вийти на світ, щоб його побачили, тому й побажало прийти до мене.

Я не смію відповісти Йому - я відчуваю свою неспроможність. Воно переконало мене, що Йому приємно бути разом зі мною. Його образить моя відповідь: я ж не почуваю себе гідним такої великої честі. Я беру Його Серце в обійми і притискаю до грудей, ніби улюбленого друга.

Що я можу ще дати Йому?

Я не можу запропонувати Йому нічого, окрім моєї щирої дружби і повного безумовного довір'я. У мене є трошки любові, і я віддаю Йому цю малість, і віднині Він - той, хто робить все для мене.

Серце Його - друг, котрого я шукав усе життя і ніде не знаходив, тепер у мене є Воно, у мене є все, адже друг мій - сам Господь.

Боже Серце передає мені тепло цієї дружби. Його дружба зробить мене другом усіх, хто Йому друг, усіх тих, хто бажає бути Його другом; вона зробить мене другом і тієї людини, яка не знає, що у неї є лише один справжній друг: Серце Боже.

У думках я повертаюсь до тих, хто не схотів бути мені другом. Тепер, впевнений у Його любові, я впевнений і в тому, що зумію зберегти дружбу тих, до кого я тягнусь. Без сумніву, я зумію цілковито заволодіти їх любов'ю; цілковито, бо я хочу розділити її з ними. Це Він тепер усе влаштує для мене.

Це Він скеровує кожен крок, і Він більше не потерпить, щоб ті, кого Він вибрав, знову віддалялись від Нього, роблячи вигляд, ніби вони хочуть бігти лише від мене.

Його Серце - запорука повернення всіх тих, кого Він покликав.

Не можна більше гаяти час. Настала пора навернення, повернення додому.

Це Він. Він бажає цього, Він так вирішив!

За Його волею Його Серце торжествує у серцях усіх люблячих. Гроза, що налякала Його паству, минулася. Серце Його - веселка, яка кличе усіх нас разом повернутися, прислуховуючись до Його волі.

У світі багато нещасть, та найгірше з усіх - хвороба. Хворобою я називаю неготовність зрозуміти, на що здатна Любов, Його Любов і Любов до Нього. Вона - безкрає море благ і радостей, скарбів, які відкриті небагатьом і якими майже ніхто не вміє розпорядитися. Лік від цієї хвороби - у тому ж безкрайому океані, в якому людина може знайти все і в якому ми досі майже нічого не знаходили.

Благо, що ми його одержуємо, виходить від повноти Його Серця, але тепер Він хоче, щоб ми навчились шукати і просити. Запаси його благ невичерпні, багатства, дані нам, безмежні, та вони будуть даровані лише тим, хто Його зажадає і навчиться Його просити.

Достатньо просто попросити Його про допомогу: єдиний промінь, що виходить з Його Серця, з'єднає нас з джерелом всього, з радістю усіх.

* * *

Часом любов перетворює нас у полонених чийогось серця, та Я випущу вас на волю з темниці цього серця. Я визволю вас, і ви складете разом зі Мною серце єдине.

У Серці Моєму ви будете прислухатися до Мене; в серцях ваших я говоритиму; скажу вам, що для вас добре.

Благо, яким Я хочу наділити вас, це вміння завжди слухатися Мого голосу. Навчитесь слухатися, і ви відчуєте, як заволодіє вами істина. В мені ви почуєте голоси всіх тих, кого ви любили. За ту любов, що з'єднувала їх з вами, вони перебувають в Моєму Серці. Їхня Любов до вас, ваша Любов до них - усе це було Мною.

Любов, що її прийняли від інших і що віддали, зостанеться тут, вона живе в усьому. Кожен з ваших вчинків, здійснених в любові, існує і далі продовжує жити в Моєму Серці. Слухайте голоси улюблених, це - Мій голос. Тут ви знову здобудете все, що ви любили, усіх тих, кого ви любили.

Я знаю вас з передвіків - вас, хто несе світові любов. Я і є Любов, котру ви несете світові, адже ж ви народились від Мене. Я був тим, хто вас зажадав: Моє Серце породило вас на світ, бо ви єси Я, ви єси сущі. Ви - Моє Серце, яке дарує світові тепло.

Хто любить вас, любить і Мене, хто воістину любить Мене, зуміє впізнати Мене у вас, тому що через вас Я відкриваю Себе. Ті, хто вас проганяє, проганяють Мене.

Коли ж станеться так, що ви будете плакати, знайте: це Я плачу. І ваша радість буде Моєю радістю.

Не від жалю до самих себе ви плакатимете, ні, усвідомивши Мою присутність, ви відчуєте і ту несправедливість, котра здійснюється проти Мене, і ви утішите Мене, тому що ви захочете, щоб усе повернулося до вас заради Мене, бо ті, хто повертається до вас, повертаються до Мене.

Моя Любов до вас стане підтримкою для всіх, хто просить вас допомоги або ще проситиме. Вдячність, яка пов'язує Мене з вами, така велика, що вам досить лише попросити, і ваша просьба стане для Мене наказом. Я подарую Себе і віддам Себе усім тим, кого ви приведете до Мене. Люди, яких Я вам посилаю, це ті, хто прямо покликав Мене про допомогу у час горя, звершивши хоч мале діяння любові. Це діяння і дає Мені право відіслати їх до вас.

Я посилаю їх до вас, бо ви пізнали Мене, і ви назвете Мене тому, хто Мене шукає і навчите його, хоч самі не знаєте напевне, хто Я і що можу дати. Ви знаєте лиш те, що Я умію, тому що ви й самі вмієте у силу тих уз, що об’єднують вас і Мене.

Сьогодні велике свято - для тебе, для Мене і для всіх. Це свято Моєї задушевної розмови з тобою, розмови з твоїми друзями. Я розмовляю сьогодні з усім світом, що шукає істину і молиться за неї.

Усі, хто шукає істину, знайдуть її. Усі, хто вірить у Мене в силу сказаного Мною, повірять і в те, що Я збираюсь сказати тобі.

Я Той, хто вибрав цей день, щоб розмовляти з тобою, говорити з усіма. Сьогодні сорок другий день твого народження. У цей день Я тут, поряд з тобою. Я даю тобі силу і мужність йти далі, далі шукати шляхи, щоб принести спокій і радість серця. Я знаю, що завжди було твоїм найбільшим бажанням. Це бажання було Моїм бажанням: Я пробудив його у твоєму серці.

Тепер знаєш, бо ти дуже цього хотів і ти вмів шукати Мене в серці кожної людини, з якою зближувався.

Тепер я відкрию тобі задум, основи якого закладені з давніх-давен. Не намагайся досліджувати його: Я сам дам тобі все, що буде потрібно, і кожен день і кожну мить Я даватиму тобі як щось нове. Завдяки Мені ти побачиш, чого ще не бачив, завдяки Мені зрозумієш, чого раніше не розумів.

Ти не смієш Мене запитувати, для чого Я це роблю, Ти повинен просто вірити, вірити твердо, що Я так вирішив.

Тепер ще рано, настане день, і ти дізнаєшся причини мого рішення. Твоє життя протікатиме так само, як життя багатьох людей, лиш одне буде тебе відрізняти від інших - постійне знання про Мою присутність. Те, що ти будеш робити, робитиметься з Моєї волі: ніщо не відбудеться випадково, усе Я підготую.

Нікому не дозволю судити про те, що ти робиш. Настав час говорити ясно і авторитетно. Мені потрібно, щоб ти користувався впливом, Я дам тобі достатньо впливу, щоби люди могли пізнавати тебе. Завдяки своєму авторитетові ти зможеш пояснити людям Мій задум. Авторитет дається тобі для того, щоб ти полюбив тих хворих, яких Я посилав тобі, коли вони не знали Мене.

Цієї любові Я і чекав від тебе. Цього Я хочу й від усіх інших, особливо від тих, хто стверджує, ніби перебуває у Мене на службі. Та Я не стану служити тим, хто прагне, щоб їм прислужували, а прикидається, ніби служить Мені. Насправді ці люди хочуть зробити Мене своїм рабом, бо ж вони знають, як багато у Моїй владі. Вони знають, що все в Моїй руці, і тому схиляються переді Мною. Їх поклоніння є визнанням Моєї могутності, Моєї всеприсутності.

Та це схиляння, цей спосіб пізнавати Мене - зовсім не те, чого Я хочу. Я даю перевагу тим, хто зовсім не схиляється переді Мною, оскільки не догадується про Мою могутність. Ці люди не так винуваті, і з ними Я можу добитися більшого, якщо дам їм пізнати Себе.

Не кожен, хто схиляється переді Мною і переді Мною плаче і Мене благає, по-справжньому любить Мене. Набагато частіше така людина бачить в Мені заручника своїх власних егоїстичних стремлінь. Так само дуже часто поводяться і з вами ті, хто полюбив Мене. Ці люди знають, відчувають, що з любові до вас Я не зумію їм відмовити, тому вони так часто просять у вас те, чого не зуміли випросити у Мене.

У Моїх очах їхня просьба була неправедною. Ось чому і вам так часто доводиться розчаровуватися у тих, хто звертається до вас з вдаваною любов'ю.

А ті, кого Я вислухав (виключно з любові до вас) вважають, що їм таки вдалось вас обдурити. Вони помиляються. Так, вони намагались вас обдурити, украсти у вас Мене, та Я наперед знаю їхній план. Я все передбачив. І коли даю їм хоч щось, то лише заради того, щоб вони були у боргу перед вами, хто полюбив їх. Усе, що вони незаслужено від Мене одержали, належить вам, і мають вони це завдяки вашій постійній молитві.

Усі блага належать лише Мені і вам, а ті блага, що ви їх випросили у Мене для задоволення цих людей, стануть вогнем, котрий їх спалить, якщо вони забудуть віддячити вам і Мені.

Читати далі

На цьому світі ніхто з нас ні на що не заслуговує. Це Господь доброзичливий до нас і Його безмірна доброта нас збагачує, тому що все нам прощає.

Святий отець Піо